W dniu 13.03.2019 druhowie Grupy Medycznej OSP Pruchna przeprowadzili kolejne zajęcia z zakresu Pierwszej Pomocy w ramach programu Ratujemy i Uczymy Ratować w Zespole Szkół w Pruchnej a także w Przedszkolu nr 20 w Cieszynie. W zajęciach wzięli uczniowie:

• Klasy 1 szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Pruchnej
  • Klasy 2 szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Pruchnej
  • Klasy 3 szkoły podstawowej Zespołu Szkół w Pruchnej
  • Przedszkola nr 20 w Cieszynie

Uczniowie podczas zajęć mieli okazję zapoznania się z bezpieczeństwem własnym podczas udzielania Pierwszej Pomocy oraz z prawidłowym wzywaniem odpowiednich służb ratowniczych, uczniowie nauczyli się jak wykonywać reanimację oraz prawidłowo wykonywać pozycje boczną. Przedszkolaki zapoznali się z podstawowym ubraniem ochronnym strażaka niezbędnym podczas akcji ratowniczo – gaśniczych.

Gościem specjalnym i atrakcją podczas zajęć był Pies Marshall z Psiego Patrolu.

SERDECZNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY JEDNOSTCE OSP RUDOŁTOWICE ZA WYPOŻYCZENIE MASKOTKI MARSHALLA.