Zarząd OSP Pruchna składa serdeczne podziękowania darczyńcom za wsparcie zakupu Defibrylatora AED.

   Zostały złożone darowizny w kwocie 1170 złotych przez:

  • Pana Marka Sznurkowski
  • Pana Patryka Staroń
  • Pana Remigiusza Balcerek 
  • Anonimowego darczyńcę

Będzie to pierwszy defibrylator AED w OSP naszej gminy tym bardziej cieszy fakt że możemy liczyć na wsparcie finansowe naszych mieszkańców i nie tylko. Nasz jednostka jest w trakcie zakupu Defibrylatora który będzie na wyposażeniu torby PSP R1. Po zapoznaniu się z licznymi ofertami oraz opiniami ratowników medycznych, zdecydowaliśmy się na zakup Defilatora Philips Frx z zestawem który można użytkować nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach.

Koszt defibrylatora Philips Frx to 6800 złotych. Dodatkowo zdecydowaliśmy o zakupie dodatkowych elektrod szkoleniowych które będą służyć w celach szkoleniowych oraz pokazach. Koszt elektrod to 140 złotych. Całość zakupu wyniesie 6940 złotych.

Otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości: 

  • 3000 złotych z Urzędu Miasta i Gminy Strumień

   Pozostałe 3940 złotych musieliśmy wyłożyć z własnego budżetu jednostki. Dzięki darczyńcom którzy złożyli darowizny na zakup tego sprzętu w kwocie 1170 złotych, dołożymy z własnego budżetu 2770 złotych. W najbliższym czasie sprzęt pojawi się w naszej jednostce, co poprzedzi szkolenie z obsługi tego sprzętu. O zakupie poinformujemy na naszej stronie.

 

Foto: http://apteczkiratownicze.pl