W dniu dzisiejszym 07.07.2019 drużyna MDP w składzie Justyna Szewczyk, Mateusz Szewczyk, Natalia Wilk, Bartosz Balcar, Krystian Bednorz, Adam Szewczyk, Wioletta Obracaj  oraz opiekunowie Adam Szewczyk i Andrzej Frolik uczestniczyli w II Powiatowej Spartakiadzie MDP Powiatu Cieszyńskiego.

Organizatorem II Powiatowej Spartakiady MDP byli:

•  Zarząd OP ZOSP RP w Cieszynie,
  • Komisja ds. dzieci i młodzieży przy ZOP ZOSP w Cieszynie,
  • Zarząd OG ZOSP RP w Hażlachu,
  • Zarząd OSP w Hażlachu

Celem I Powiatowej Spartakiady MDP było:

• integracja i aktywizacja Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Związku OSP RP do wspólnego uczestnictwa w imprezach sportowo -rekreacyjnych,
  • popularyzacja sportu wśród dzieci i młodzieży szkół podstawowych i gimnazjów oraz drużyn MDP
  • krzewienie w śród dzieci i młodzieży idei sportowej oraz pogłębianie wiedzy na temat działalności statutowej ZOSP RP

Podczas Spartakiady młodzi druhowie uczestniczyli w 16 konkurencjach tkj,: sztafeta z przeszkodami na czas, przewlekanie piłeczek przez węża, zwariowany strzał na bramkę, rzut do celu, mapa drużyny, kruchy slalom,wodne wyścigi, strażackie łamigłówki, kopciuszek, hydronetka na czas, wykopki, balonowa trasa, hula-hop wężem, rzut kaloszem, strażackie kręgle, karty Kpp oraz przeciąganie węża przez opiekunów MDP.

Na koniec organizatorzy przygotowali pokaz modelu RC Cessna oraz zrzut słodyczy z samolotu RC Cessna przygotowanego przez Firmę Scorpio- Polska Michał Salamon oraz nagrody dla wszystkich uczestników.