Z dniem 17.01.2018r. Uchwałą Zarządu Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruchnej została powołana Grupa Medyczna OSP PRUCHNA.

    Grupa medyczna OSP Pruchna ma na celu jak najlepsze wykorzystanie potencjału wyszkolonych druhów z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i sprzętu będącego na wyposażeniu OSP do sprawnych i efektywnych działań ratowniczych wobec każdej osoby znajdującej się w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Grupa Medyczna będzie wsparciem działań ratowniczych PSP i OSP.                                                    

   Druhowie z Grupy Medycznej będą propagowali i przygotowywali młodzież i dorosłych do udzielania Pierwszej Pomocy Przedmedycznej oraz zachowań w razie nagłych zdarzeń a także będziemy organizowali pokazy ratownictwa medycznego i technicznego.

    W dniu 13.01.2018 Druhowie naszej jednostki zorganizowali pokaz udzielania Pierwszej Pomocy na 26 Finale WOŚP. Z dniem 23.01.2018 Przystąpiliśmy do programu „Ratujemy i Uczymy Ratować” i niebawem będziemy prowadzić zajęcia Udzielania Pierwszej Pomocy dla uczniów szkoły podstawowej klas 1-3 w Pruchnej. Grupa Medyczna OSP Pruchna będzie uczestniczyć także w prowadzeniu zajęć dla uczniów naszego gimnazjum, będziemy chcieli także przeprowadzić szkolenia z udzielania Pierwszej Pomocy także wśród Przedszkolaków.

  Druhowie Grupy Medycznej będą dążyć do coraz to lepszego wyszkolenia oraz wyszkolenia pozostałych druhów z zakresu Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy oraz doposażenia Grupy Medycznej w potrzebny sprzęt.