W dniu 09.09.2017 o godzinie 7.30 odbyły się III Manewry Medyczne Gminy Strumień na terenie Sołectwa Pruchna zorganizowane przez naszą jednostkę.

   W manewrach udział wzięło 10 jednostek: OSP Pruchna, OSP Drogomyśl, OSP Zbytków, OSP Zabłocie, OSP Strumień, OSP Bąków, OSP Mnich, Zebrzydowice, OSP Kończyce Małe, JRG Skoczów.

   Manewry składały się z 10 zdarzeń:

1) Osoba uwięziona w studni,drugi poszkodowany koło studni.

2) Ukąszenie żmii w lesie osobę zbierającą grzyby a także ukąszenie ratownika udzielającego pomocy. 

3) Zderzenie samochodu osobowego ze skuterem

4) Poszkodowany mężczyzna po skoku na główkę do wody

5) Pożar budynku – poszkodowany właściciel który wyskoczył z pomieszczenia objętego pożarem.

6) Wypadek drogowy dwóch samochodów osobowych, w którym brała udział kobieta w ciąży.

7) Pożar w budynku gdzie mężczyzna gasił pożar oleju wodą – w pomieszczeniu przebywał mężczyzna który uległy poparzeniu wraz z dwutygodniowym dzieckiem

8) Osoba po upadku z rusztowania ok. 2m wysokości

9) Usunięcie gniazda szerszeni – gdzie w między czasie dochodzi do pogryzienia przez szerszenie.

10) Udzielenie pomocy mężczyźnie w lesie który podczas wycinki drzew odciął sobie przed ramię.

  Po zakończeniu wszystkich zdarzeń około godz. 15.15 jednostki biorące udział w manewrach udały się alarmowo do ostatniego punktu manewrów – zdarzenia masowego na ul.Dworcową gdzie doszło do wypadku samochodu osobowego z autobusem.

  Po zakończeniu wszyscy udali się na podsumowanie pod remizę OSP gdzie zostały wręczone statuetki oraz dyplomy. Po podsumowaniu punktacji zajęliśmy trzecie miejsce tuż za jednostką JRG Skoczów i OSP Mnich.

  OSP Pruchna dziękuje wszystkim którzy przyczynili się do pomocy w organizacji manewrów medycznych. Szczególnie mieszkańcom którzy udostępnili swoje posesje na czas przeprowadzenia manewrów, pozorantom za poświęcony czas, grupie ratowników medycznych za sędziowanie.